Neolaia Cyprus

Κατακλυσμός Λάρνακας-Δείτε το πρόγραμμα! 17 – 22 Ιουνίου 2016

katkli

ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΤΑΚΛΥΣΜΟΥ

17 – 22 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ:

ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:00 μ.μ. – 8:30 μ.μ.

ΕΝΑΡΚΤΗΡΙΑ ΠΑΡΕΛΑΣΗ

Λαμβάνουν μέρος:

Πρόσκοποι, Ναυτοπρόσκοποι, Αεροπρόσκοποι,

Οδηγοί, Ναυτοδηγοί, Οδοιπόροι Αγάπης,

χορευτικά συγκροτήματα, πολιτιστικοί όμιλοι,

Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας,

298ον  Σύστημα Ναυτοπροσκόπων Ζήνων                          

Φιλαρμονική Δήμου Λάρνακας,                               

Φιλαρμονική Αστυνομικής Δύναμης Κύπρου,                             

Φιλαρμονική Πολιτιστικού Ομίλου ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου 

και Φιλαρμονική ΕΔΟΝ Περβολιών                     

 

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

8:30 μ.μ. – 8:50 μ.μ.

 

Τελετουργικό έναρξης με το

Φωνητικό Σύνολο Δήμου Λάρνακας

Συμμετέχει η Ομάδα Κρουστών του Λευτέρη Μοσχοβία

Γενική επιμέλεια: Ανδρέας Γερολέμου                                                      

 

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

από τον Δημαρχεύοντα Λάρνακας

κ. ΠΕΤΡΟ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

 

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

από τον Υπουργό Παιδείας και Πολιτισμού

κ. ΚΩΣΤΑ ΚΑΔΗ

 

8:55 μ.μ. – 9:25 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα Η ΑΝΑΤΟΛΗ παρουσιάζει

το πρόγραμμα «Όμορφη Κύπρος»

με τραγούδια του Κωστή Κωστέα σε στίχους του Παύλου Λιασίδη  

Καλλιτεχνικός διευθυντής: Ηλίας Κουλουμής                                                 

                                                      

9:30 μ.μ. – 9:45 μ.μ.

Ο  Λαογραφικός  Πολιτιστικός

Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ Λιβαδιών

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χρήστος Σιουκρής                                           

 

9:50 μ.μ. – 12:00alt

«Μια Βραδιά με Κύπριους Καλλιτέχνες»

με τους ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ, ΜΙΧΑΛΗ ΒΙΟΛΑΡΗ,

ΣΤΕΛΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ, ΚΩΣΤΑ ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Βάσος Αργυρίδης          

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

7:30 μ.μ. – 8:40 μ.μ. 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΧΟΡΩΝ

Κατηγορίες:

Μέχρι 16 χρονών και από 16 χρονών και άνω

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως  

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

 

8:45 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΠΥΡΓΩΝ Λάρνακας

παρουσιάζει ένα ελληνικό λαϊκό ποτπουρί

                                                                                                                                   

9:05 μ.μ. – 9:35 μ.μ.alt

« …..Ας Κρατήσουν οι Χοροί»

Τραγούδι: ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧΑΛΛΑ

Φωνητικά: Βασιλική Βελιγράδη

Πιάνο / πλήκτρα : Χρυσοβαλάντης Μελισσαρόπουλος

Κιθάρα / φωνητικά: Γιώργος Πουλίδης

Τύμπανα / κρουστά: Χαράλαμπος Κατίρτζογλου

Μπουζούκι: Τάσος Αναστάση

 

9:40 μ.μ. – 9:55 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Όμιλος ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΣΕΚ

Λάρνακας – Αμμοχώστου

παρουσιάζει ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Σοφοκλής Χαραλαμπίδης

                                                                          

10:00 μ.μ. – 10:20 μ.μ.

Ευχάριστο ψυχαγωγικό πρόγραμμα

με τον ΠΑΥΛΟ ΧΑΠΟΥΠΗ και τη ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ              

 

10:25 μ.μ. – 10:55 μ.μ.

«Μουσικό Ταξίδι στο Παλιό και Έντεχνο Τραγούδι»

με τη ΦΑΝΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ και τον ΚΟΥΛΗ ΘΕΟΔΩΡΟΥ 

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Κούλης Θεοδώρου                   

                                                                  

11:00 μ.μ. – 11:15 μ.μ.

Το Χορευτικό συγκρότημα

ΚΙΜΩΝ Ξυλοτύμπου

παρουσιάζει νησιώτικους  χορούς

Χοροδιδάσκαλος: Χριστάκης Κορυζής    

                                                     

11:20 μ.μ. – alt01:30 π.μ.

Συναυλία  

με τον  ΑΝΤΥΠΑ

και  την ορχήστρα του

 

ΕΞΕΔΡΑ  ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

7:00 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ 

ΚΥΠΡΙΑΚΩΝ ΠΟΙΗΜΑΤΩΝ,

ΕΡΩΤΙΚΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ &

ΤΣΙΑΤΤΙΣΜΑΤΩΝ

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως  

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης      

 

10:05 μ.μ. – 10:35 μ.μ.

«Ο Έρωτας Μέσα από το Δημοτικό Τραγούδι»

με το  Μουσικό Σχήμα

του ΜΙΧΑΛΗ ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ

Τραγουδούν: Μιχάλης Χατζημιχαήλ,

Βασιλική Χατζηαδάμου, Δήμητρα Χατζημιχαήλ

Μουσικοί: Μιχάλης Χατζημιχαήλ, Σάββας Στεφάνου, Νέστορας  Γεωργίου,

Μελέτης Χριστοδούλου, Λευτέρης Χατζημιχαήλ

Μουσική επιμέλεια: Μιχάλης Χατζημιχαήλ

                               

 

10:40 μ.μ. – 10:55 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΡΑΔΙΠΠΟΣ – ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

παρουσιάζει ένα πλούσιο χορευτικό πρόγραμμα

με ελληνικούς λαϊκούς και ρεμπέτικους χορούς

Χορογραφίες: Αντώνης Αβραάμ                                                          

                                                                       

11:00altμ.μ. – 1:00 π.μ.

«Στην Αυλή του Βασίλη Τσιτσάνη»

με τους τραγουδιστές

ΜΠΑΜΠΗ ΤΣΕΡΤΟ και ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥΜΠΑΚΗ

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Άδμητος Πιτσιλλίδης

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ  

 

7:30 μ.μ. – 8:30 μ.μ. 

Διαγωνισμοί

ΑΥΛΟΥ –  ΜΠΑΛΟΥ

Βιολί: Μωυσής Παπαμωυσέως

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης      

                       

8:35 μ.μ. – 8:50 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΜΑΜΒΟ της Μαρίας Ζαχαρίου Καραπίττα

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χορογραφίες / διδασκαλία: Μαρία Ζαχαρίου – Καραπίττα

                                                                 

8:55 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΡΑΚΟΦΟΡΟΙ

παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς από την Τζια – Κεα

Χοροδιδασκαλία: Μιράντα Προκοπίου, Κώστας Ανδρέου   

                                                           

9:15 μ.μ. – 9:45 μ.μ.

Ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

με την ΕΥΗ ΚΑΠΑΤΑΗ       

                                                                           

9:50 μ.μ. – 10:05 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ

Βορόκληνης και Συνοικισμού

παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδάσκαλος: Μιχάλης Μιχαήλ 

 

10:10 μ.μ – 10:25 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Όμιλος ΖΟΡΜΠΑΣ

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου

                                                                                                    

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑalt

10:30 μ.μ. – 00:30 π.μ.

Συναυλία

με τον ΒΑΣΙΛΗ ΚΑΡΡΑ

και την ορχήστρα του                                                                                              

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 

 

8:00 μ.μ. – 8:45 μ.μ. 

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ ΠΕΟ

παρουσιάζει το πρόγραμμα       

«Χοροί και τραγούδια της Κύπρου»

Κείμενα / επιμέλεια προγράμματος: Αντώνης Λαζάρου

Τραγούδι: Μαρία Κερτεπενέ Λαζάρου, Κώστας Ναθαναήλ

Χορογραφίες: Ζαχαρίας Κερτεπενές, Μαρία Δημητρίου

Διεύθυνση / διδασκαλία μουσικής: Λουκία Λαζάρου

Ενορχήστρωση /  διασκευή / σύνθεση: Αδάμος Κατσαντώνης, Κούλλης Θεοδώρου

 

 

8:50 μ.μ. – 9:50 μ.μ. 

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

ΠΑΙΔΙΚΟΣ

 

9:55 μ.μ. – 10:10 μ.μ. 

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου

παρουσιάζει νησιώτικους  χορούς

από την περιοχή του Αιγαίου

Χοροδιδασκαλία: Παύλος Μιχαηλάς,

Λούκας Πάρτου, Δημήτρης Πιτσιλλής

                                                                                      

10:15 μ.μ. – 10:30 μ.μ.

Ευχάριστο ψυχαγωγικό πρόγραμμα

με τον ΛΟΥΚΑ ΘΟΥΠΗ                                                                                     

                                                                                            

 

10:35 μ.μ. – 10:50 μ.μ. 

Το Συγκρότημα Καλλιτεχνών Λύσης ΣΥΚΑΛΥ

παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χορογραφίες: Αριστόδημος Αυξεντίου

Χοροδιδασκαλία: Σωτήρης Σουρουλά, Παναγής Βασίλη

                                                                                                    

10:55 μ.μ. – 11:50 μ.μ.

Συναυλία

με τον ΧΡΗΣΤΟ ΣΙΚΚΗ

Τραγούδι: Μαρία Κωφού

Λαούτο: Γιώργος Λειβαδιώτης

Σαντούρι: Κυριάκος Γεωργαλλας

Κρουστά / φλογέρα / νέυ: Ανδρέας Σίκκης

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (ΚΕΝΤΡΙΚΗ)

                                                

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ   

 

6:00 μ.μ. – 6:05 μ.μ.

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΣ

από τον Δημαρχεύοντα Λάρνακας

κ. ΠΕΤΡΟ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ

 

6:10 μ.μ. – 6:50 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα του ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΜΑΠΠΟΥΡΑ

παρουσιάζει παραδοσιακά κυπριακά και σμυρναίικα τραγούδια

Τραγούδι: Κυριάκος Μαππούρας, Μιράντα Χαρίδημου

Μουσική επιμέλεια: Σαββάκης Λάμπρου

                                                                              

6:55 μ.μ. – 7:25 μ.μ.

«Η ΠΑΛΙΑ ΠΑΡΕΑ» Χορωδία Συνταξιούχων

ΕΚΥΣΥ Λάρνακας – Αμμοχώστου

παρουσιάζει λαϊκά άσματα

Διευθυντής Χορωδίας: Λοΐζος Μίκαλλος

                                                                                                        

7:30 μ.μ. – 8:00 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα ΑΙΓΑΙΟΠΕΛΑΓΙΤΙΚΑ

παρουσιάζει νησιώτικα τραγούδια 

Χορευτικά: Χορευτικός Όμιλος Καλού Χωριού

και Πυργών Λάρνακας

Μουσική επιμέλεια: Βάσω Νικολή      

                

8:00 μ.μ. – 9:00 μ.μ.

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙΟΥ

 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ

                                   

9:05 μ.μ. – 9:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΝΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

παρουσιάζει λαϊκούς χορούς

Χορογραφίες: Άντρη Γεωργίου                                                               

           

9:25 μ.μ. – 9:55 μ.μ.alt

Ένα ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

με την ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

 

10:00 μ.μ. – 10:15 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου                                                 

                                                         

10:20 μ.μ. – 00:30 π.μ.alt

Συναυλία με τον

ΣΤΑΝ                                                                                                             

και την ορχήστρα του                                       

 

 

ΕΞΕΔΡΑ ΜΕΣΑΙΩΝΙΚΟΥ ΚΑΣΤΡΟΥ

 

ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:30 μ.μ.

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΠΑΦΙΟΥ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΓΡΙΟΣ ΓΟΡΙΛΛΑΣ»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:30 μ.μ.

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

8:30 μ.μ.                                                                                  

ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΣΚΙΩΝ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ Α. ΠΑΦΙΟΥ

παρουσιάζει το έργο:

«Ο ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ»

{ΕΚΘΕΣΗ ΦΙΓΟΥΡΩΝ ΘΕΑΤΡΟΥ ΣΚΙΩΝ}

                                                                           

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΑ ΚΥΠΡΙΑΚΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ

ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ ΤΗΣ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ – ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

1.    Υφαντική

2.    Μασούρισμα στο δουλάπι

3.    Απόσταξη ζιβανίας

4.    Ξυλογλυπτική

5.    Κατασκευή ψαθιού

6.    Πλούμισμα κολοτζιού

7.    Κατασκευή σκάφης ( βουκκοσάνιδα)

8.    Πιθκιαύλι                               

9.    Κομπολόγια                                

10. Ματσούκες-σαρκές-βούρκες-ταπατζιές

11. Σιδηρουργός                                                

12. Φρουκάλια – Ταλάρκα                                            

13.  Αγγειοπλαστική                                                    

14. Μικρά καλάθια                                                            

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΛΙΤΖ

11:00 π.μ.

ΠΛΑΤΕΙΑ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  18 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΚΟΛΥΜΒΗΤΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ

2:30 μ.μ.

 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ  18 & ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: OPTIMIST, LASER, GENERAL HANDICAP

11:00 π.μ.

ΕΝΑΡΞΗ: ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ: ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΟ – ΚΑΓΙΑΚ

 8:00 π.μ.

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 IOYNIOY

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BEACH VOLLEY

10:00 π.μ.

ΠΑΡΑΛΙΑ ΤΗΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ  20 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: OPTIMIST, LASER

11:00  π.μ.

ΕΝΑΡΞΗ: ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ:ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ – MONDAY 20/6/2016

ΣΚΑΦΟΙ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΘΑΛΑΣΣΗΣ

11:00 π.μ.

ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΛΑΡΝΑΚΑΣ (ΦΟΙΝΙΚΟΥΔΕΣ)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΓΙΑΚ

7:00 π.μ.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ: ΟΛΕΣ

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΝΑΚΑΣ

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΝΙΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ   

Την εμφάνιση της Νίκης Νικολάου επιμελούνται τα καταστήματα

 «Mondy Shop» και «Extreme Shoes» οδόςΕρμού, Λάρνακα

 

8:00 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

ΠΑΡΕΛΑΣΗ

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Το Παιδικό Σχήμα του Χορευτικού Συγκροτήματος

ΚΙΜΩΝ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ

παρουσιάζει θρακιώτικους  χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χριστάκης Κορυζής                                                         

                               

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Το Παιδικό Τμήμα του Χορευτικού Συγκροτήματος

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ  ΣΕΚ Λάρνακας – Αμμοχώστου

παρουσιάζει ελληνικούς και κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Δήμητρα Φωκά                                              

 

9:40 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANCING ART

της Λένα Θεοδώρου

παρουσιάζει λατινοαμερικάνικους χορούς, break dance, μοντέρνο χορό και jazz.

Χορογραφίες: Λένα Θεοδώρου, Κυριάκος Ανδρέου                                     

 

10:05 μ.μ. – 10:25 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ

παρουσιάζει κρητικούς και κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδάσκαλος: Μάριος Πατσιάς

 

10:30 μ.μ -10:50 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΓΓΛΙΣΙΔΩΝ

παρουσιάζει ένα πλούσιο καλλιτεχνικό πρόγραμμα

Χοροδιδάσκαλος: Μάριος Πατσιάς                                                        

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ

6:30 μ.μ. – 7:20 μ.μ.

Το Παιδικό Ροκ Συγκρότημα ROCK ALL ROCK

και ο Αντρέας Γιουρούκκης

παρουσιάζουν ένα ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

Μουσική διδασκαλία: Μάριος Γαβριήλ                                                        

 

7:25 μ.μ. – 7:55 μ.μ.

Η ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ PRIMA VISTA

παρουσιάζει την παιδική παράσταση

«Κλόουν Χαχανούλης και Κυρία Ντορεμι»                                                    

 

8:00 μ.μ. – 8:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΒΑΣΙΛΙΤΖΙΑ

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς και μοντέρνους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Γεωργίου και Παύλος Λαζάρου                            

 

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει λαϊκούς και μοντέρνους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου                                                        

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΘΑΝΑΣΙΑ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Γιώργος Θεοδούλου                                                        

 

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

Αραδίππου – Αγία Άννα

παρουσιάζει ελληνικούς και λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Αντώνης Αβραάμ                                                          

 

9:40 μ.μ. -10:00 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός  Όμιλος ΟΜΟΝΟΙΑ Αραδίππου

παρουσιάζει ένα χορευτικό πρόγραμμα

με ελληνικούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Λούκας Πάρτου                             

 

10:05 μ.μ. – 10:25 μ.μ.

Η ELENA HADJIPARASKEVA ORIENTAL SCHOOL

παρουσιάζει ανατολίτικους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Χατζηπαρασκευά                                            

 

10:30 μ.μ. – 10:50 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΜΑΡΙΑΝΝΑ

παρουσιάζει ένα λαϊκό χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Μαριάννα Σαββίδου                                                   

 

10:55 μ.μ. – 11:15 μ.μ.

Η Σχολή Χορού Η ΚΥΠΡΟΣ

παρουσιάζει κρητικούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μιράντα Προκοπίου και Κώστας Ανδρέου                    

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ

7:00 μ.μ. – 7:20 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΜΑΛΛΟΥΡΑ Αθηένου

παρουσιάζει λατινικούς και ανατολίτικους χορούς

Χοροδιδασκαλία: Στέφανη Χριστοδούλου                                                                                                                                                                    

7:25 μ.μ. – 7:55 μ.μ.

«Ο Μπανανούλης Πίγκη και η Βαθουλίτσα στον Κατακλυσμό»

ευχάριστο παιδικό πρόγραμμα

με τον ΠΑΥΛΟ ΧΑΠΟΥΠΗ και την ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ       

                                                                         

8:00 μ.μ. – 8:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΑΝΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Άντρη Γεωργίου, Έλενα Χατζηπαρασκευά

και Κατερίνα Στυλιανού

                                                                                                                  

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου                                       

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

Κίτι – Χοιροκιτία

παρουσιάζει ελληνικούς λαϊκούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μάριος και Χρύσω Αβραάμ                

 

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΚΑΡΟΤΣΕΡΗΣ

παρουσιάζει ελληνικούς κρητικούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μάριος και Χρύσω Αβραάμ               

 

9:40 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΕΛΥΣΩ

παρουσιάζει μοντέρνους χορούς

Γενική επιμέλεια: Άντρη Πανασέτη                                                         

 

10:05 μ.μ – 10:25 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ

Βορόκληνης και Συνοικισμού

παρουσιάζει ποικίλο πρόγραμμα με

ελληνικούς χορούς, hip hop

και ανατολίτικους χορούς

Χοροδιδάσκαλοι: Γιάννης και Παυλίνα Μιχαήλ

 

10:30 μ.μ. – 10:50 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΚΟΦΙΝΟΥ

παρουσιάζει κυπριακούς παραδοσιακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Μάριος Πατσιάς       

 

10:55 μ.μ. – 11:15 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΔΗΜΟΥ ΛΕΥΚΑΡΩΝ

παρουσιάζει νησιώτικους παραδοσιακούς χορούς 

Χοροδιδάσκαλος: Παύλος Μιχαηλάς                                                             

 

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

7:10 μ.μ. – 7:30 μ.μ.

Η Σχολή Χορού «MARINA’S NEW DANCE»

Ξυλοτύμπου

παρουσιάζει ένα χορευτικό πρόγραμμα hip hop και latin

Χοροδιδασκαλία: Μαρίνα Χατζηγεωργίου                                                   

 

7:35 μ.μ. – 7:55 μ.μ.

Η Παιδική Σκηνή ΔΩΡΟΥ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗ                                                

παρουσιάζει την παιδική μουσική παράσταση

«Ο Νικολάκης και η πριγκίπισσα Φρόουζεν»                                       

 

8:00 μ.μ.-8:20 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANZANTE

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Αναστασία Ευαγγελίδου                                               

 

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου

παρουσιάζει κυπριακούς και μοντέρνους χορούς

 

8:50 μ.μ.- 9:10 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΠΥΡΓΩΝ Λάρνακας

παρουσιάζει ένα ελληνικό και λαϊκό ποτπουρί

 

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Ο Χορευτικός Όμιλος ΚΑΛΟΥ ΧΩΡΙΟΥ Λάρνακας

παρουσιάζει ελληνικό, λαϊκό και μοντέρνο χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία : Ελευθερία Κουππαρή

 

9:40 μ.μ. -10:00 μ.μ.

Ο Πολιτιστικός Όμιλος ΛΙΒΑΔΙΩΝ

παρουσιάζει ένα μοντέρνο και λαϊκό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Άντρη Γεωργίου και Κατερίνα Στυλιανού                     

 

10:10 μ.μ. – 10:30 μ.μ.

Η Σχολή Χορού «MAMBO»

της Μαρίας Ζαχαρίου – Καραπίττα

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

με 50μελή ομάδα χορού και τους Πρωταθλητές Χορού Κύπρου,

 Μάριο Χατζηαντώνη και Νικόλ Ηλία

Χορογραφίες / διδασκαλία: Μαρία Ζαχαρίου – Καραπίττα                     

 

ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ

10:30 μ.μ. – 10:45 μ.μ.

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

 

ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ

 

7:45 μ.μ. – 7:55 μ.μ.

Ευχάριστο μουσικό πρόγραμμα

με την ΚΛΑΙΡΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

8:00 μ.μ. – 8:20 μ.μ.

Ο Λαογραφικός Πολιτιστικός Όμιλος ΤΡΙΔΑΤΑ Λιβαδιών

παρουσιάζει ένα λαϊκό χορευτικό πρόγραμμα

Χοροδιδασκαλία: Μάριος Σιουκρής και Εμμανουέλα Σιέσκουλα

 

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα Η ΑΓΚΑΛΗ

του Προσφυγικού Σωματείου Μακράσυκας

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Χριστίνα Δημητρίου                                                 

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Η Σχολή Χορού ΖΟΡΜΠΑΣ

παρουσιάζει ένα ποικίλο χορευτικό πρόγραμμα

Χορογραφίες: Δημήτρης και Δέσπω Κόνσολου                                      

 

9:15 μ.μ. – 10:30 μ.μ.

Το Μουσικό Σχήμα ΑΝΔΡΕΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ                                           

μαζί με τους Στέλιο Κωνσταντά και Ξένια Κωνσταντίνου

παρουσιάζουν ένα έντεχνο ελληνικό και ελαφρό-λαϊκό πρόγραμμα

                                                            

ΕΞΕΔΡΑ ΠΛΑΤΕΙΑΣ ΕΥΡΩΠΗΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ

7:35 μ.μ. – 7:55 μ.μ.

Το Εργαστήριο Καλών Τεχνών ΑΝΔΑΝΩ

παρουσιάζει το μουσικοχορευτικό πρόγραμμα

«Μουσικό Κουτί»

Γενική ευθύνη: Ναταλία Ηλία

Χορογράφος: Γκαλίνα Μπουρνιάκ                                                                   

 

8:00μ.μ. – 8:20μ.μ.

Γιορτή Ομορφιάς και Ανθρωπιάς 2016

Παιδιά του διαγωνισμού ομορφιάς «Καλλιστεία 2016»

θα παρουσιαστούν

σε μια εμφάνιση Μum & kids style

Οργάνωση: Agency Mara Di Moda Modelling.

 

8:25 μ.μ. – 8:45 μ.μ.

Το Χορευτικό Συγκρότημα

ΚΕΝΤΡΟΥ ΝΕΟΤΗΤΑΣ ΠΕΤΡΑΚΗ ΟΡΑΣ

παρουσιάζει ένα πρόγραμμα με νησιωτικούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Ανδρέου                             

 

8:50 μ.μ. – 9:10 μ.μ.

Το ΚΕΝΤΡΟ ΝΕΟΤΗΤΑΣ ΟΔΟΥΣ

παρουσιάζει κυπριακούς χορούς

Χοροδιδασκαλία: Έλενα Ανδρέου    

                      

9:15 μ.μ. – 9:35 μ.μ.

Η Σχολή Χορού DANCE IS LIFE

παρουσιάζει ένα πρόγραμμα με λαϊκούς χορούς, hip hop

και belly dance

Χοροδιδασκαλία: Βαλεντίνος Σάκαρος, Κύρι Κλεοβούλου και Σιλβάνα Χάσνα

 

9:40 μ.μ. – 10:00 μ.μ.

Ο MARIO MENTAL παρουσιάζει                         

ένα μουσικό πρόγραμμα R&B