Neolaia Cyprus

Έναρξη Παγκύπριων ομαδικών πανεπιστημιακών πρωταθλημάτων

kopa

Tα πανεπιστήμια πίσω στα …γήπεδα

Πανέτοιμα παρουσιάζονται τα πανεπιστήμια για τα ομαδικά πρωταθλήματα του δεύτερου εξαμήνου τα οποία περιλαμβάνουν το ποδόσφαιρο αντρών το χάντμπολ αντρών την καλαθόσφαιρα αντρών και την πετόσφαιρα γυναικών.

Μαζί με τους … «παλιούς» όπως το πανεπιστήμιο Κύπρου, Ευρωπαϊκό πανεπιστήμιο ,το πανεπιστήμιο Λευκωσίας ,πανεπιστήμιο Φρέτερικ και το Τεχνολογικό πανεπιστήμιο έρχεται να προστεθεί και το Uclan university προσδίδοντας στα πρωταθλήματα καινούργιο χρώμα κάνοντας τα ακόμα πιο ανταγωνιστικά και το ενδιαφέρον για τον τίτλο σε κάθε άθλημα φτάνει στην κορύφωση του.

Και τα τέσσερα αθλήματα που προαναφέραμε έχουν την δική τους ιστορία τα δικά τους φαβορί αλλά και τις δικές τους δυναμικές και τα καθιστούν ιδιαίτερα ανταγωνιστικά ανάμεσα στους φοιτητές των διαγωνιζόμενων πανεπιστημίων τα οποία διεκδικούν με ιδιαίτερο πάθος, αλλά πάντοτε μέσα σε εξαιρετικά επίπεδα αθλητοπρέπειας.

Μέσα σε εξαιρετικές γηπεδικές αλλά και καιρικές πια συνθήκες οι αντιπρόσωποι των πανεπιστημίων – που δεν είναι άλλοι από τους φοιτητές- δίνουν ότι καλύτερο έχουν για να κατακτήσουν το πολυπόθητο τρόπαιο βγάζοντας στο γήπεδο αστείρευτο ταλέντο και απίστευτη μαχητικότητα.

Ποιο κάτω σας παρουσιάζουμε τα προγράμματα των αγώνων τα πανεπιστήμια τις ώρες αλλά και τα γήπεδα όπου θα διεξάγονται οι αγώνες και σας προσκαλούμε να τα παρακολουθήσετε.
Στο εξωτερικό οι αγώνες ανάμεσα στα πανεπιστήμια λαμβάνουν πανηγυρικό πέρα του ανταγωνιστικού χαρακτήρα και η κάλυψη τους από τα ΜΜΕ είναι άμεση και εκτεταμένη. Το ίδιο ευελπιστούμε να γίνει και εδώ.

Δεν είναι τυχαίο που οι αγώνες ανάμεσα στα πανεπιστήμια σε παγκόσμιο επίπεδο (παγκόσμιες πανεπιστημιάδες) αποτελούν την δεύτερη μετά τους Ολυμπιακούς αγώνες διοργάνωση αφού οι χώρες τους επιδεικνύουν τρομερό ενδιαφέρον.

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΤΡΩΝ

Αγωνιστική Περίοδος 2013-2014

ΟΜΑΔΕΣ που συμμετέχουν:

1. ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

2. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑ

3. FREDERICK UNIVERSITY

4. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

5. UCLAN UNIVERSITY

Α’ ΓΥΡΟΣ

A/KH

 

ΑΓΩΝΕΣ

Η/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΠ/ΤΑ

1H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – UCLAN UNIVERSITY

26/2

20.30

ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ

1H FREDERICK UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

26/2

20.00

ΙΔ. ΣΧΟΛΗ
HERITAGE ΛΕΜΕΣΟΣ

2H UCLAN UNIVERSITY – FREDERICK UNIVERSITY

5/3

19.45

ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΠΥΛΑΣ

2H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

5/3

19.30

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

3H FREDERICK UNIVERSITY – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

12/3

20.00

ΙΔ. ΣΧΟΛΗ
HERITAGE ΛΕΜΕΣΟΣ

3H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – UCLAN UNIVERSITY

12/3

19.30

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

4H  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

19/3

19.30

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

4H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ  – FREDERICK UNIVERSITY

19/3

20.30

ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ

5H  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

26/3

19.30

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

5H UCLAN UNIVERSITY – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

26/3

19.45

ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΠΥΛΑΣ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΑΝΤΡΩΝ

Αγωνιστική Περίοδος 2013-2014

ΟΜΑΔΕΣ που συμμετέχουν:

1. ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

2. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

3. FREDERICK UNIVERSITY

4. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

5. UCLAN UNIVERSITY

Β΄ ΓΥΡΟΣ

A/KH

ΑΓΩΝΕΣ

Η/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΠ/ΤΑ

1H UCLAN UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

2/4

19.45 ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΠΥΛΑΣ
1H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – FREDERICK UNIVERSITY

2/4

19.30 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ
2H FREDERICK UNIVERSITY –  UCLAN UNIVERSITY

9/4

20.00

ΙΔ. ΣΧΟΛΗ
HERITAGE ΛΕΜΕΣΟΣ
2H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ  – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

9/4

20.30

ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
3H  ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ –  FREDERICK UNIVERSTIY

30/4

19.30 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ
3H UCLAN UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

30/4

19.45 ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΠΥΛΑΣ
4H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ- ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

5/5

19.30 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ
4H FREDERICK UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

5/5

20.00

ΙΔ. ΣΧΟΛΗ
HERITAGE ΛΕΜΕΣΟΣ
5H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

7/5

20.30 ΠΑΕΕΚΚΕΡΥΝΕΙΑΣ
5H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – UCLAN UNIVERSITY

7/5

19.30 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑΣ ΑΝΤΡΩΝ

Αγωνιστική Περίοδος 2013-2014

ΟΜΑΔΕΣ που συμμετέχουν:

1. ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

2. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

3. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

4. ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

5. FREDERICK UNIVERSITY

Α’ ΓΥΡΟΣ

A/KH

 

ΑΓΩΝΕΣ

Η/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΠ/ΤΑ

1H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – FREDERICK UNIVERSITY

18/2

20.00

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
1H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟ

18/2

15.30 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
2H FREDERICK UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

25/2

17.00 ΓΥΜΝ. ΠΑΛ/ΣΣΑΣ
2H ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

25/2

20.30 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
3H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

4/3

15.30 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
3H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – FREDERICK UNIVERSITY

4/3

20.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
4H ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

11/3

20.30 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
4H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

11/3

20.00

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
5H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

18/3

20.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
5H FREDERICK UNIVERSITY – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

18/3

17.00 ΓΥΜΝ. ΠΑΛ/ΣΣΑΣ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑΣ ΑΝΤΡΩΝ

Αγωνιστική Περίοδος 2013-2014

ΟΜΑΔΕΣ που συμμετέχουν:

1. ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

2.  ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

3. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

4. ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

5. FREDERICK UNIVERSITY

Β΄ ΓΥΡΟΣ

A/KH

ΑΓΩΝΕΣ

Η/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΠ/ΤΑ

1H  FREDERICK UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

8/4

17.00 ΓΥΜΝ. ΠΑΛ/ΣΣΑΣ
1H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

8/4

20.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
2H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – FREDERICK UNIVERSITY

10/4

15.30 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
2H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

10/4

18.00

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
3H ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

29/4

20.30 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
3H FREDERICK UNIVERSITY – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

29/4

17.00 ΓΥΜΝ. ΠΑΛ/ΣΣΑΣ
4H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

6/5

20.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
4H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ –

6/5

15.30 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
5H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

8/5

18.00

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
5H ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – FREDERICK UNIVERSITY

8/5

20.30 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ

Αγωνιστική Περίοδος 2013-2014

ΟΜΑΔΕΣ που συμμετέχουν:

  1. ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
  2. FREDERICK UNIVERSITY
  3. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ
  4. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

Α’ ΓΥΡΟΣ

A/KH

 

ΑΓΩΝΕΣ

Η/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΠ/ΤΑ

1H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

17/02

19.00

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
1H FREDERICK UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

17/02

20.00

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
2H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

24/02

20.00

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
2H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – FREDERICK UNIVERSITY

24/02

19.00

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
3H FREDERICK UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

10/03

20.00

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
3H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

10/03

18.00

ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ

 

Β΄ ΓΥΡΟΣ

A/KH

 

ΑΓΩΝΕΣ

Η/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΠ/ΤΑ

1H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

17/03

20.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
1H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – FREDERICK UNIVERSITY

17/03

18.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
2H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

24/03

20.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
2H FREDERICK UNIVERSITY – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

24/03

18.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
3H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – FREDERICK UNIVERSITY

31/3

20.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝ/ΜΙΟΥ Κ
3H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

31/3

19.00 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγωνιστική Περίοδος 2013-2014

ΟΜΑΔΕΣ που συμμετέχουν:

1. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

2. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

3. ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

4. FREDERICK UNIVERSITΥ

5. ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

Α’ ΓΥΡΟΣ

A/KH

 

ΑΓΩΝΕΣ

Η/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΠ/ΤΑ

1H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

20/2

15.30

Ε. ΦΛΩΡΑΚΗΣ
1H ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – FREDERICK UNIVERSITY

20/2

20.00 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
2H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

27/2

20.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
2H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

27/2

20.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ
3H ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

6/3

20.00 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
3H FREDERICK UNIVERSITY – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

6/3

18.00 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
4H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – FREDERICK UNIVERSITY

13/3

20.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ
4H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

13/3

15.30 Ε. ΦΛΩΡΑΚΗΣ
5H FREDERICK UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

20/3

18.00 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
5H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

20/3

20.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ

ΠΑΓΚΥΠΡΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Αγωνιστική Περίοδος 2013-2014

ΟΜΑΔΕΣ που συμμετέχουν:

1. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

2. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

3. ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

4. FREDERICK UNIVERSITY

5. ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

Β΄ ΓΥΡΟΣ

A/KH

ΑΓΩΝΕΣ

Η/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΑΠ/ΤΑ

1H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ –

27/3

20.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
1H FREDERICK UNIVERSITY – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

27/3

18.00 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
2H ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

3/4

20.00 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
2H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

3/4

15.30 Ε. ΦΛΩΡΑΚΗΣ
3H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ  – ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

10/4

20.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ
3H ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – FREDERICK UNIVERSITY

10/4

20.30 ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ
4H FREDERICK UNIVERSITY – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ

28/4

18.00 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
4H ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ

28/4

20.00 A’ΤΕΧΝΙΚΗ
ΛΕΜΕΣΟΥ
5H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ – FREDERICK UNIVERSITY

8/5

15.30 Ε. ΦΛΩΡΑΚΗΣ
5H ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΥΠΡΟΥ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

8/5

20.00 ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΠΑΝΕ/ΜΙΟΥ ΚΥΠΡΟΥ

Πηγή: Κυπριακή Ομοσπονδία Πανεπιστημιακού Αθλητισμού